Polowanko na perełki – przepadamy za kupowaniem w lumpeksach

Pomimo określenia nadawane placówkom handlowym z tanią odzieżą używaną bywają średnio zachęcające, powszechność tego typu punktów nie maleje. Nie tylko wśród ludzi z niewielkimi przychodami, ale także gwiazd show-biznesu, które coraz częściej przyznają się do kupowania odzieży w lumpeksach.

Przed ćwierć wiekiem masowo pokazujące się placówki z używaną odzieżą przywożoną z zachodu czy Wielkiej Brytanii, stały się oznaką zmian zachodzących w Polsce. Odkryliśmy, że za bardzo małe pieniądze można kupić oryginalne ciuchy „pachnące zachodem”. Jednak mimo upływu lat, pokazania się domów towarowych z salonami i butikami najlepszych marek, przebojowość ciucholandów nie spadła. Obecnie w naszym kraju istnieją tysiące tego rodzaju miejsca i każdego roku tworzy się wiele nowych.

ubrania

Autor: Jon Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie ciucholandy przestały być żenującymi sklepami „wyłącznie dla ubogich”. W niedalekim czasie tego rodzaju sklepy przeszły ogromną przemianę i stały się kopalnią wyjątkowych ciuchów, niekiedy nawet strojów znanych światowych dyktatorów mody. Second handy nie są już lokalizowane w walących się budach czy brudnych podwórkach. Takie sklepy pokazują się coraz częściej przy najruchliwszych ulicach czy w domach towarowych. Niełatwo w nich znaleźć tradycyjne ogromne pojemniki wypchane stertą ciuchów. Obecnie są one wycenione, zdezynfekowane, wyprasowane i tematycznie poukładane na stojakach.

Przechodzone ubrania z lumpeksu to ciuchy stylowe, ciuchy znane z sieci handlowych, czasopism o modzie i stron internetowych z wyjątkową różnicą: są dużo tańsze. Szablonowe nabywanie wymaga opanowania, skład z odzieżą używaną daje możliwość skutecznego polowania na ciuchy oryginalne i nietuzinkowe. Można kupić ciuchy jakich nie ma nikt poza nami. Podstawowym aspektem zaopatrywania się w lumpeksach jest niewygórowana wartość oferowanych tam ciuchów. Niewątpliwie na częstość zakupów w takich sklepach wpływa nasza zasobność portfela. Wiele kobiet nie wyobraża sobie jednak funkcjonowania bez przynajmniej jednej w miesiącu obecności w lumpeksie.

Zobacz również – odzież odzież wólka kosowska na wagę hurt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*