Jak nabywać biżuterię na prezent?

Kupowania precjozów nasi rodacy nie traktują już jak nieosiągalnej dla zwyczajnego człeka ekstrawagancji. W wielkich centrach handlowych działa po kilka sklepów jubilerskich, w większości wypadków jest w nich ruch.

Biżuterię jednak najlepiej jest pozyskiwać w tych sklepach, gdzie szlachetne kamienie (wybierz kamienie szlachetne) naznaczone są certyfikatami certyfikującymi ich oryginalność. Nabywanie precjozów od osoby prywatnej albo na losowym stoisku na jarmarku może się zakończyć wielkim rozczarowaniem. By nie dać się oszukać, należy osobiście odczytać próbę, kiedy w rękę wpadnie nam ładna bransoletka nieskończoność, a nie jedynie wierzyć porękom sprzedawcy.

dom
A jeżeli podarek od jubilera nie wpadnie w oko się osobie obdarowanej? Do biżuterii kupowanej w stacjonarnym sklepie stosuje się te same reguły zwrotów, jak innych artykułów, a zatem, kiedy wyrób jest pełnowartościowy (nie jest felerny), sprzedawca nie ma obowiązku dokonania zwrotu. Co innego sprawunki w sklepie on-line: każdy wyrób może zostać zwrócony w czasie dwóch tygodni od daty wręczenia. Nie musimy przy tym podawać powodów zwrotu. Większa część sklepów (nie jedynie jubilerskich) gwarantuje odbiór zamówienia złożonego poprzez sieć w stacjonarnym punkcie. Daje to konsumentowi tę przewagę, że może obejrzeć towar przed zakupem jak też zrezygnować, jeśli uzna on, iż w realności dany przedmiot nie przedstawia się tak, jak przewidywał.

Tyle tylko, że gdy nie wczyta się wystarczająco w regulamin sklepu, może nie mieć świadomości, że stawiając na samodzielny odbiór precjozów, nie skorzysta z beneficjów sprawunków przez internet. Dlatego za każdym razem czytaj szczegółowo regulaminy sklepów jubilerskich, jest to niezwykle istotne, zatem nie możesz o tym zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*