Ciepłe skarpetki na każdą stopę – gdzie wybrać

Mówi się, że „jak cię widzą, tak cie piszą”. Stwierdzenie ów ma swoje początki w zamierzchłej przeszłości, które było popularne już na wiele lat wstecz.

Lata mijają, a rola porzekadła zostaje taka sama. Można powiedzieć, że poniekąd jego znaczenie wzrasta. Powodów takiego stanu rzeczy trzeba doszukiwać się w wzrastającym znaczeniu wyglądu, co jest tendencją często popularyzowaną przez prasę, portale społecznościowe lub przez twórców blogów modowych, prześcigających się w budowaniu coraz to nowych zestawów, które będzie można określić jako modne, lub zostaną przyjęte przez społeczeństwo jako ważny składnik nowoczesnego świata mody, inaugurujący nowy kanon (sklep Sockstok).

mężczyzna w garniturze z telefonem

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Gonitwa za stylem dotyczy każdego i wszędzie. Lista zestawień, których powinniśmy unikać, ponieważ mogą być odebrane jako faux pas czy brak gustu wciąż wzrasta, wstępując na coraz to nowe sfery naszej egzystencji. Oczywiście znamy miejsca, w których panujący dress code nikogo nie zastanawia i jest sprawą pożądaną, czego dowodem mogą być wszelkiego typu korporacje – uniwersalny, schludny oraz klasyczny strój powoduje, iż w oczach kontrahenta sprawiamy wrażenie zdecydowanie bardziej kompetentnych czy znających się na istocie problemu. Miejscami wymagającymi stosownego ubioru będą oczywiście wszelkiego rodzaju świątynie, zatem planując wycieczkę po meczecie warto wykazać się szacunkiem do danej kultury i dopasować się do przyjętych reguł nie zakładając na siebie zbyt krótkich spodni ani głębokich dekoltów nawet jeśli dokuczają nam bardzo wysokie temperatury.

Normy związane z danymi miejscami lub sytuacjami wymagają właściwego ubioru. Jeśli mimo wszystko odczuwamy chęć wyróżniania się możemy pozwolić sobie na nieco swobody wprowadzając do ubioru charakterystyczne elementy, na przykład kolorowe skarpety.

Odnajdziesz tu bez dwóch zdań szczegółowe omówienie tego tematu, więc należy je starannie przeczytać. Poznasz wtedy sporo ciekawych informacji.

Dzięki temu ubiór będzie adekwatny do konkretnej sytuacji, jednak poprzez dodanie pstrokatego motywu w pewnym sensie będzie wyrażał nasz styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*