Apaszki, czyli ozdabiające strój szykowne akcesoria

Bez względu od pory roku, aury, okazji szaliki, apaszki i chusty są często pożądanymi dodatkami wzbogacającymi kobiecy i nie tylko strój. Są to różnego typu: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, z bawełny, jedwabiu, kaszmiru czy też z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, kapelusze, czapki, paski i różnego typu biżuteria.

Takie i inne dodatki każdy strój czyniązmyślnym! Są wspaniałym uzupełnieniem ubrania, dodają charakteru, rozweselają szare barwy stroju nie tylko kobiety, lecz także pana ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty, apaszki w przeróżny sposób wiązać na szyi, na głowie, a nawet zastosować w roli paska. Da się nawet w specjalny sposób związując odpowiednio dwie chusty ze sobą wyczarować ładną kamizelkę (ewentualnie dość odważną bluzkę)! W handlu sporą ilość tego rodzaju najmodniejszych dodatków.

W internecie możemy zasięgnąć sporą ilość informacji o trendach w jakich powinno się pójść chcąc być modną osobą czy kupując modny prezent mamie, siostrze, przyjaciółce. Podobno w obecnym sezonie najmodniejsze barwy to odcienie pastelowe.

Modna kobieta i najładniejszy makijaż powinna także zakupić kilka egzemplarzy apaszek, szali czy chust kolorowych w neonowych kolorach. Modna w tym sezonie będzie czarno – biała szachownica. Z tego wynika, iż na czasie znowu będą chusty typu arafatka. Nazwa tej chusty wzięła swą nazwę od nazwiska przywódcy politycznego Palestyńczyków – Arafata, którego ulubionym dodatkiem (również do munduru) była właśnie apaszka w w czarno – białe kwadraty, dużych rozmiarów.

Można też łatwo zauważyć, że dość popularne jedwabne chusty i apaszki na naszych ulicach mają ostatnio wzory ludowe, w żywych kolorach. Zwykle są to desenie łowickie lub wzory zaczerpnięte z kultur regionów górskich. Każda modna Warszawianka jak ongiś, mniej więcej sto lat temu, chce wyglądać podobnie jak zdrowa, rumiana góralka. Pewnie z tego trendu zadowoleni byliby nasi pradziadowie, rówieśnicy Wyspiańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*