Dawniej jeansy służyły przede wszystkim robotnikom, obecnie nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

Jeden z północnoamerykańskich projektantów odzieży zrobił coś ciekawego – stworzył dżinsy tak ciężkie i grube, że trzymały pion same, bez niczyjej pomocy. Jeansy te były mniej więcej trzy razy grubsze, aniżeli zwykłe jeansy dostępne w sklepach. Ciekawe co powiedzieliby na to dziewiętnastowieczni kowboje?

Jak widać,

jeansy damskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

spodnie jeansowe ciągle są modne. Trwa to nieprzerwanie od XIX wieku. Teraz, przymierzając w sklepach jeansy damskie wrangler (kliknij i wybierz) albo męskie dżinsy lee, nie rozmyślamy za dużo o tym, skąd się wzięły, ich powszechność jest dla nas tak oczywista, jak świecące słońce. Materiał, z którego się je szyje to denim, był on już obecny w epoce odrodzenia, jednak to dopiero wiek przemysłu i okres poszukiwania złota w USA przyniosły mu sławę, którą cieszy się do teraz. Północnoamerykańscy pionierzy nie mogli obejść się bez spodni trwałych i wygodnych, nie da się przecież przetrwać w ciężkich warunkach mając na sobie tylko cienkie ubrania. Prawdziwa moda na jeansy przyszła dopiero w poprzednim wieku, kiedy szybko podbiły Hollywood, a następnie stały się symbolem zbuntowanej młodzieży lat 60. i 70.Obecnie pewnie wyda się to śmieszne, ale w przeszłości za noszenie spodni dżinsowych można było zostać wydalonym ze szkoły. W ostatniej dekadzie XX wieku renoma tych spodni trochę zmalała, aby ponownie wzrosnąć w pierwszych latrach dwudziestego pierwszego stulecia, m.in. za sprawą topowej modelki, Kate Moss, która spopularyzowała modę na wąskie nogawki.

Przypadł Ci do gustu ten tekst? Więc czytaj to krople do oczu, co chcesz na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie stworzyliśmy.

Dzisiaj nikt chyba nie zakwestionuje ich pierwszoplanowej pozycji na rynku ubraniowym. Modne jeansy damskie wrangler czy levi’s to nabytek na lata, a przy tym ubranie uniwersalne, które bez problemu można połączyć z tym, co w danej chwili mamy w garderobie. Koniecznie sprawdź:

dżinsy

Autor: grotos
Źródło: http://www.flickr.com

jeansy damskie wrangler.

Nie wydaje się prawdopodobne, aby jeansy straciły na popularności w najbliższej przyszłości. Jeżeli już, to zmieni się sposób w jaki będziemy je nosić albo pożądane dodatki. Przecież przymocowywaliśmy już do jeansów ćwieki, robiliśmy w nich rozcięcia, kto wie, co przyniosą kolejne lata. Poza tym, nawet jeśli damy sobie spokój z zakładaniem dżinsowych spodni, to w końcu istnieją jeszcze dżinsowe marynarki, torby i buty. Mało kto wie, że denim wykorzystywany bywa także jako materiał na fotele w samochodach czy klosze. Głównym wytwórcą tego materiału są Chiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*