Jakiego typu biustonosz nabyć?

Biustonosz, jak nazwa wskazuje, ma za zadanie nosić nasze piersi, podtrzymywać, a przez to odciążać kręgosłup. Ale nie tylko – biustonoszy używamy także do eksponowania czy też optycznego zmniejszenia piersi, formowania ich oraz rzecz jasna do cieszenia się uroczą i doskonale dobraną bielizną. Biustonosz spełni te wszystkie zadania, jeżeli go w odpowiedni sposób dobierzemy. Na początek musimy przemyśleć jaki rezultat chciałybyśmy zyskać wkładając wymarzony biustonosz.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży można nabyć ogrom typów biustonoszy.

Czy masz wątpliwości odnośnie do omawianej kwestii? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj informacje (http://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/spodnie/jeansy) na prezentowane zagadnienie – na pewno będą one niezwykle ciekawe.

Do najczęściej wybieranych należą staniki rodzaju soft, semi – soft, biustonosze usztywniane i typu sportowego.

Biustonosz z gatunku semi – soft, więc pół usztywniany, jest obecnie bardzo popularny (oprócz biustonoszy soft i staników całkiem usztywnianych). Jego krój może być różny. W tym gatunku możemy znaleźć najwięcej fasonów. Semi-softy to staniki z miseczką częściowo miękką a częściowo usztywnioną.

Wśród biustonoszy usztywnianych spotykamy się ze wszystkimi krojami i rodzajami: balkonetka, plunge, halfcup, multiway, strapless, bardotka a także kroje będące kombinacjami w/w. Idealne biustonosze usztywniane można podzielić na dwie odmiany.

Jedna z nich to staniki, których miseczki są standardowo szyte, druga natomiast to staniki z miseczkami uformowanymi sposobem termicznym, bezszwowymi (tak zwana kopa). Biustonosze sportowe z kolei kompresują piersi i uniemożliwiają im tak zwane „bounsowanie”, więc zapobiegają podskakiwaniu biustu przy intensywnym ruchu, dzięki czemu panie mają zapewniony komfort w czasie gimnastyki.

We współczesnych biustonoszach sportowych stosowane są najnowsze technologie. Materiały wykorzystywane do produkcji biustonoszy sportowych muszą być „oddychające – na przykład taki: super wygodny biustonosz sportowy.

„Sportowiec” musi zapewnić kobiecie max wygody w czasie ruchu.
Dziś w handlu dostać można 2 rodzaje biustonoszy sportowych, na fiszbinach oraz bez fiszbinów. Tych drugich jest znacznie więcej.
Biustonosze sportowe są wysoko zabudowane, przypominają bardziej kuse koszulki niż klasyczne staniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*