Jakie istnieją próby złota na pierścionek?

W Polsce Panie noszą pierścionek z okazji zaręczyn przeważnie na palcu serdecznym prawej dłoni, przynajmniej do momentu, gdy na tym palcu nie będzie znajdować się piękna obrączka.
Dużo kobiet decyduje się w takiej sytuacji przenieść taki pierścionek na serdeczny palec lewej ręki.

panorama - bielizna

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Aby uniknąć ścierania się biżuterii. Szczególnie nie jest to dobre dla chociażby opraw kamieni.

Jeśli interesują Cię opisywane w tym tekście tematy i chcesz poczytać więcej wiadomości na taki temat – wejdź tutaj (https://www.okularywnecie.pl/akcesoria-do-okularow).

Nierzadko z takimi pierścionkami kojarzy się także konieczność zmiany rozmiaru pierścionka. Dobrze byłoby zatem starannie przeanalizować to, czy rozmiar pierścionka zaręczynowego nie należy dobierać już myśląc o lewej dłoni, aby przed ślubem uniknąć konieczności ponownego dopasowywania rozmiaru. Nie tylko funkcjonalność tego posunięcia jest niezwykle ważna, ale również sama symbolika: lewa dłoń jest przecież bliżej serca. Zazwyczaj najkorzystniej sprawdzić rozmiar pierścionka u najbliższego złotnika.

Jeżeli decydujecie się razem z ukochaną na wybór pierścionka, to sprawa jest łatwa. Jeżeli jednak nie znasz rozmiaru pierścionka swojej ukochanej, a chciałbyś, żeby zaręczyny okazały się prawdziwą niespodzianką, dowiedz się, że istnieje parę sposobów, żeby poznać chociażby orientacyjny rozmiar swojej ukochanej. Czasami bywa też tak, że dziewczyna nie nosi wcale pierścionków – wtedy musisz wiedzieć, że najczęściej nabywane pierścionki mają rozmiary od 10 do 15. Nie myl jednak rozmiaru z obwodem czy ze średnicą pierścionka. Zapoznaj się również z wiadomością, jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Najlepiej jest sprawdzić rozmiar pierścionka u pobliskiego złotnika. Pierścionki ze srebra ze względu na cechy takiego metalu są kupowane niezwykle rzadko.

Niestety srebro jest relatywnie miękkie i dość szybko się zniekształca. W następnej kolejności możemy przejść do wyboru odcienia. Jeżeli Twoja dziewczyna posiada wykonaną ze złota biżuterię, upewnij się, jaki kolor złota posiadają kupione przez nią ozdoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*