Skąd się wzięła sezonowość w handlu detalicznym, czy warto korzystać z przecen i promocji obuwia i odzieży

Właściwe planowanie zakupów może niekiedy przynieść sporo oszczędności. Zapewne teraz wiele osób zapyta się, jakie będą różnice w tym, kiedy się co kupuje. W końcu ogromna ilość sklepów sprawia, że pozornie wszystko, co będzie się chciało kupić będzie do znalezienia. Zostaje jednak pytanie, jak dużo będzie trzeba za to zapłacić, a także czy faktycznie zawsze się można będzie znaleźć to, co się szuka. Na przykład jeżeli chodzi o odzież panuje spora sezonowość, zależna od pory roku. W lecie w sklepach panują przede wszystkim cienkie ubrania, spodenki oraz koszulki, z kolei zimą grube kurtki, czapki, szaliki i rękawice.

ubrania

Autor: MagiaSzafy.pl
Źródło: MagiaSzafy.pl
Są rzecz jasna sklepy mające stałą ofertę, na przykład ze spodniami czy swetrami, oraz galanterią skórzaną typu saszetki, paski i portfele skórzane, ale w sezonowych wyraźnie jest podział na kilka sezonów.

Zapraszamy na następne informacje z witryny (www.mawershop.pl/kategorie/obuwie), jeśli te, które przedstawiliśmy tu, Ci się spodobały. W kolejnym wpisie oczekuje na Ciebie sporo detali.

I będą za tym również szły ceny, bo przeważnie na koniec jakiegoś sezonu, kiedy przychodzi następna pora roku, organizuje się są różnorodne promocje, na jakich można dużo ubrań zakupić dużo taniej – porównaj .

Sezonowość jest także bardzo widoczna w obuwiu. Tu także będą dominować pory roku, i asortyment będzie się zmieniał zależnie od tego, jaki jest miesiąc. Interesujące będzie to, że z jakiegoś powodu czas wystawiania do sprzedaży butów na konkretny sezon coraz bardziej się oddala od czasu, gdy te buty dziecięce the north face rzeczywiście będą używane. Można często zauważyć, że już w pierwszych tygodniach listopada, kiedy jeszcze nikt nie myśli o śniegu, półki będą pełne

ubrania

Autor: Axami
Źródło: Axami

śniegowców, trzewików czy ciepłych trzewików – The North Face.

A na początku roku, kiedy właśnie zaczyna się zimna pogoda i trwać będzie przez kolejne miesiące, są już planowane promocje tego asortymentu. Analogicznie jest z sezonem letnim, tu na przykład sandały dziecięce birkenstock zakupić będzie można już na początku maja, natomiast w wakacje, gdy jednak ktoś chciałby sobie kupić jaką parę, będą już buty na jesień. Lecz dużą zaletą takich działań będzie to, że podczas takich promocji i wyprzedaży można niekiedy trafić na buty i ubrania rzeczywiście dużo tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*