Dbaj o foremne stópki twojego malucha, kupując odpowiednie pantofle do zabawy w mieszkaniu

Podczas nabywania obuwia dla dziecka dużo zainteresowania poświęca się wyborowi butów wyjściowych, takich jak pantofelki, adidasy bądź kozaki. Uznaje się je za reprezentatywne, pragnie, by prezentowały się one elegancko i równocześnie były bardzo komfortowe i zdrowe dla nóżki. Znaczenie kapci, w których dziecko chadza po domu i w przedszkolu, często się pomija, wybierając tańsze i mniej solidne artykuły. Całkowicie niesłusznie, ponieważ właśnie w takich bucikach stopa dziecka przebywa najwięcej czasu.

Dlaczego pantofle okazują się tak ważne?

kapcie dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Kapcie znajdują powszechne zastosowanie: dziecko zakłada je w domu, w przedszkolu bądź w szkole. Przebywa w nich przeważającą część dnia, co nie pozostaje bez wpływu na wygląd i kondycję stopy. Należy pamiętać, że w najwcześniejszych latach życia malucha kształtują się stópki i kości, więc nieprawidłowo dopasowane kapcie potrafią skutkować odkształceniami i defektami, które później musi się naprawiać rehabilitacją i odpowiednimi wkładkami. Jeżeli chcemy zagwarantować naszym pociechom zdrowe stopy i idealne warunki do zabawy, należy zakupić właściwe pantofle. Znakomicie sprawdzą się w tym wypadku skórzane kapcie.

Zaintrygował Cię taki wpis? To świetnie, jednak kliknij ten link, gdyż oprócz tego mamy również inny pokrewny artykuł, który warto zobaczyć ponadto.

Czym charakteryzują się kapcie skórzane dla dzieci?
W przeciwieństwie do pantofli wykonanych ze sztucznych tworzyw, kapcie skórzane zapewniają skórze odpowiedni dopływ powietrza. Przez to stópka dziecka nie poci się i ogranicza się ryzyko rozwijania grzybów. Buty z mięciutką skórzaną podeszwą optymalnie wspierają rozwój stóp dzieci, są wygodne i delikatne. Nie obcierają i pozwalają się poczuć jakby na bosaka. Według specjalistów to najlepsze, co stopa może otrzymać, by zdrowo się formować. Jest to szczególnie istotne podczas zabaw domowych i przedszkolnych, kiedy dziecku powinno być naprawdę wygodnie.

Wielobarwne i proste, do przedszkola i na wyjście

skórzane kapcie dla dziecka

Źródło: pixabay.com

Wybór kapci skórzanych jest niezwykle bogaty i piękny, przez co każda mała stopa uzyska buciki na miarę swych potrzeb i upodobań. Kapcie skórzane są wytwarzane już z myślą o najmniejszych i dzieciach, które stawiają dopiero pierwsze kroczki, lecz z powodzeniem możemy nabyć obuwie dla dzieciaków w wieku przedszkolnym, a nawet szkolnym. Na półkach sklepów wyszukamy delikatne papcie w stonowanych kolorach, które idealnie pasują do szykownego i odświętnego ubioru, jak również kapcie we wszystkich kolorach tęczy z wesołymi aplikacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*