Czym się charakteryzują męskie koszule? O jakich rzeczach pamiętać, kiedy je kupujemy? Na co zwrócić uwagę?

Wybór koszuli dla mężczyzn nie jest łatwy, nie możemy w związku z tym polegać jedynie na wyczuciu. Męska elegancja, identycznie jak i moda dla pań, jest związana z konkretnymi zasadami. Z pewnością przed kupnem koszuli należy zrobić pewien research, a jest na to parę sposobów. Jednym z dobrych sposobów jest oglądanie zdjęć modnych aktorów, znanych przywódców oraz dyplomatów, oni mają pojęcie jak się ubrać, dlatego ich wybory będą świetna także dla nas.

koszula

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Są oczywiście inne sposoby, można bowiem przeglądać blogi dotyczące męskie elegancji, tym bardziej, że w obecnych czasach jest ich całe mnóstwo. Możemy w związku z tym tam znaleźć różne rady, o różnych typach koszul, jak koszule męskie na spinki albo koszule na specjalne okazje. Jeżeli natomiast chodzi o materiał to na pewno najpopularniejsza jest bawełna. Dlaczego tak jest?

Odpowiedź jest prosta, bawełna jest bowiem naturalna i pozwala skórze oddychać. Jak w związku z tym szukamy klasycznej, praktycznej oraz eleganckiej koszuli, to będzie to idealny materiał dla naszych potrzeb. Niesamowicie istotna jest jakość materiału, to od niego jest zależna cena koszuli i jej jakość. Najważniejsza jest gramatura, jaką oznacza się w gramach na metr kwadratowy. Im jest wyższa, tym tkanina (zobacz wełna gotowana na sukienkę) jest wytrzymalsza i bardziej miękka. Trzeba zwracać uwagę na krój. Można je podzielić na proste oraz wyszczuplane, odnosi się to do każdego typu koszul, przykładowo koszule męskie wizytowe. Jednakże istnieje także bardziej szczegółowy podział, zaś na metkach możemy odnaleźć takie rodzaje jak custom fir, regular fit i slim fit. Tutaj ciekawa oferta: koszule-meskie.sklep.pl/Koszule-meskie-s-xl/Na-spinki/.

Pierwszy jest typem kroju, który z założenia powinien pasować na różne męskie sylwetki, regular zaś będzie najlepszy dla panów o tęższej budowie ciała. Slim fit jest krojem wyszczuplonym, dopasowany w talii, na pewno natomiast nie jest to zbyt trafny wybór dla panów, którzy chcieliby ukryć zbyt duży brzuszek. Istnieją też koszule sportowe, jakie charakteryzują się lekko zaokrągloną, dolną linią. Sprawdź więcej: koszule-meskie.sklep.pl/Wizytowe/.

koszula

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły mają dość wyraziste kolory i wzory, oprócz tego posiadają kieszenie i pagony wstawione na ramionach. Warto pamiętać, iż tego typu koszul nigdy nie wkłada się do spodni, nie powinno się ich także nosić do garnituru. Przyda się wykorzystać te powyższe porady w swoim życiu podczas dokonywania wyboru odpowiedniej koszuli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*