W górach oraz w czasiepieszych wędrówek – jakie buty najlepiej założyć?

Wszyscy wielbiciele pieszych wycieczek lub górskich eskapad, świetnie wiedzą, że fundamentem zakończonej sukcesem wyprawy są trafnie dostosowane trapery. Złe obuwie może wywoływać nieprzyjemne otarcia, piekące odciski i pęcherze, a nawet groźne skręcenia stawu skokowego.

buty

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Aby ich uniknąć,należy zainwestować w wytrzymałe buty trekkingowe. Wyróżnia je grubsza podeszwa, niepodatna na proces ścierania. Gwarantuje stałą przyczepność do nawet ekstremalnego podłoża i stabilność. Nogi w takim obuwiu nie powinny się ślizgać, czy tracić stabilność. Buty trekkingowe zachowują ciepło oraz nie dopuszczają chłodu i wilgoci. Z drugiej strony, zapewniają cyrkulację świeżego powietrza, po to, by nogi mogły swobodnie oddychać. Istotna jest także wyściółka w środku buta.Musi ona neutralizować nieprzyjemny zapach i utrzymywać stopę w obuwiu. Na pozór mało ważnym, ale szalenie istotnym elementem traperów są wypustki stabilizujące. Umieszczone obok języka, uniemożliwią plątanie się sznurówek. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając buty trekkingowe? Więcej w temacie: .

Chociaż ich podeszwa powinna być masywna, one same nie powinny dużo ważyć. Wbrew obiegowej opinii nadadzą się nie jedynie na eskapady w górach. Trekking to prostu wędrowanie po trudnym terenie. Buty zabierane na taką eskapadę muszą móc znieść każde okoliczności. W polskich sklepach znajdziemy wiele fasonów takich butów. Jednym z największych producentów jest firma The North Face. Obok uznanych przez użytkowników treków, proponuje także szeroki wachlarz ubrań – od bielizny, poprzez T-shirty aż po kurtki i elementy wyposażenia – czapki , rękawice, plecaki i namioty. The North Face ma swoje kolekcje dedykowane kobietom, dzieciom i mężczyznom. Produkty firmy możemy kupić zarówno w fachowych sklepach trekkingowych, jak i online. Tutaj znajdziesz najnowsze newsy: .

góry

Autor: Nassfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się na wypad w góry lub wymagającą pieszą wędrówkę, należy zaplanować fachowe przygotowanie.

Zainteresował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego zagadnienia i czytaj dalej (http://tdruk.pl/bluzy/bluzy-z-kapturem) o tym, co niezwykle Cię interesuje.

Bazą muszą być niezawodne treki – to w końcu one umożliwią nam dojście do celu i bezpieczny powrót.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*