Jakim sposobem ubierać się modnie w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim 2014

Czy powinnyśmy podążać za trendami w modzie? Oczywiście większość kobiet chce być trendy w każdym sezonie. Zanim jednak pójdziemy na podbój butików, warto prześledzić, co proponują nam znani projektanci. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się niedawno w prasie modowej na pewno są dobrą wskazówką, by wyszukać w tym sezonie coś dla siebie.

kobieta w sukience

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na ubraniach już kolejny sezon są bardzo popularne. Tej wiosny będą modne op-artowskie wzory i tropikalne motywy. Z kolorów największym hitem jest łączenie intensywnych barw w zestawach. W wiosennym sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji pastelowej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo marzycielski. Oprócz tego jest to uniwersalny wybór, ponieważ, w zależności od natężenia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim popularnym tej wiosny kolorem jest żółty. Aktualnie możemy z fantazją przebierać w wielu odcieniach tego koloru, od świetlistej cytryny po piaskowy. Bez względu na to, jaki odcień lubimy, warto pamiętać o odpowiednim dostosowaniu koloru do reszty ubioru.

kobieta w czerwonym płaszczu

Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (obejrzyj to: kraina-stylu.pl/moda). W kolekcjach światowych domów mody pojawiły się wzory kwiatowe w różnorodnej postaci. Możemy śmiało wybierać między bardzo kolorowymi a jasnymi barwami. Kwiaty na tkaninach mogą przybierać różne kształty, przykładowo zdobić całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być malarskie lub graficzne. To zwyczajnie ponadczasowy wzór na lato. Każdej z nas dodadzą świeżości i świetnie prezentują się w dowolnej części garderoby – od bluzek po detale. Znajdziemy je na butach i biżuterii. Kwiatowy deseń to ulubiony motyw kobiet romantycznych, ale sprawdzi się także w klasycznych zestawach.

Nie czekaj – jeżeli pragniesz przeglądnąć dalsze wątki (https://tdruk.pl/) na ów bardzo interesujący temat, to wejdź w link pod spodem i przejdź do nowego artykułu.

Zasadniczo lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi rzeczami, bo sam deseń jest już dosyć intensywny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna niespodzianek, to styl klasyczny nigdy się nie przemija przezroczystości i biel to również mocne tendencje sezonu. W jasnych odcieniach twarz wygląda na wypoczętą, a sylwetka na zgrabniejszą. Biel i przezroczystości są znakomite na gorące dni. W pracy lepiej unikać prześwitów, gdyż nie pasują one do codziennego look. Można też stopniować przeźroczystości – od bardzo dużych, po delikatne. Na topie jest mieszanie stylów z rozmaitych lat oraz nawiązania do lat 50-tych. Biel nosimy solo lub zestawioną z jarzeniowymi kolorami. Wolno też łączyć różne intensywne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z powściągliwością. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, sprawdza się także w modzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*