Co ma symbolizować powszechnie wykorzystywany w jubilerstwie symbol nieskonczoności?

Raczej każdy z nas spotkał się w przeszłości ze starożytnym symbolem o nazwie Urobor, który przedstawia węża zjadającego własny ogon. Symbol ten jest od XVII wieku wykorzystywany również w matematyce w formie przewróconej poziomo ósemki.

oferta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Taki symbol jubilerzy chętnie wykorzystują do wytwarzania precjozów.
kobiety

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com

Oznacza on wiekuistość i powtarzalność natury, ideę odradzania, perfekcję, harmonię, balans energii, cykliczność przemian oraz dostatek. Jest nie tylko niezwykle stylowy, lecz także bez wątpienia piękny. Dlatego też jubilerzy tak chętnie po niego sięgają. Jest wykorzystywany w przypadku łańcuszków czy pierścionków. materiałem do jego produkcji jest zazwyczaj srebro albo złoto. Przedmioty z takim symbolem mogą dać sobie np. przyjaciółki lub młodzi małżonkowie – oni szczególnie mogą potrebować bogactwa oraz powodzenia.
Przykładowo jeśli chcesz, żeby Twoja narzeczona wiedziała, że Ci na niej zależy, możesz dać jej taką, np. bransoletkę. Dlatego też jeżeli interesuje Cię symbol nieskończoności biżuteria (sprawdź: hurtownia biżuterii złotej) z takim motywem jest do nabycia u każdego dobrego jubilera. A kto wspomniał, że nie mógłbyś zlecić precjozów z dodatkowym imieniem Twojej wybranki? Napis mógłby być wygrawerowany lub stanowić osobny detal. Osoby w większym stopniu wymagające mogłyby także kupić wyrób wysadzany drogimi kamyczkami. A przecież diamenty również są wieczne.

Wersje stworzone dla mężczyzn są za to bardziej masywne. Przykładowo popularne są bransoletki dla mężczyzn, które mają znak nieskonczoności wyprodukowany ze złota o próbie 333 i oferowane w cenie ok. 100 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*