Do jakich ludzi trafia odzież wrzucana przez nas do kontenerów?

Czy faktycznie do potrzebujących osób z kłopotami materialnymi? Niestety, niezupełnie. Niezależnie od faktu, bądź kontenerem rozporządza PCK, lub Eco Textil, zebrana odzież nie ląduje bezpośrednio w rękach „osób bardzo potrzebujących”.
Dlaczego? Cóż, odzież używana wrzucana do pojemników niekoniecznie nadaje się do noszenia.

Takowe ubraniowe śmieci będą recyklingowane w specjalnych zakładach i przerabiane na czyściwo przemysłowe albo produkty do uszczelniania. Reszta, która bywa w miarę odpowiednim stanie, chodzi na sprzedaż do lumpeksów
kto się bogaci na naszej dobroczynności?

Autor: Joao Sabino
Cóż, kwestia to nie te bezproblemową. Zarządzanie kontenerami trochę kosztuje: pojemniki trzeba opróżniać, ubrania przetransportować, później posegregować, wysłać ciągle i zapłacić pensje osobom, jacy pracują przy recyklingu. Ktokolwiek musi na to zarobić. A środki uzyskane ze zbytu ubrań w second handach idą na cele dobroczynne (Przedsiębiorstwo pomaga ludziom z niepełnosprawnością, a PCK – to jest wiadome).

Chcesz zdobyć większą ilość informacji na prezentowany wątek? Jeśli tak, to odwiedź stronę internetową (https://drjanicki.pl/), która omawia nie mniej istotne dane – są one niesamowicie wciągające.

Zarówno czy odmiennie wspieramy zatem osoby najuboższe.

Jeśli wrzucimy stroje do kosza – wyjdzie na to samo?
Zdecydowanie nie. Zarówno, będą osoby, jacy ze śmietników kupują przedmiotów dla siebie, lecz ani to godny sposób podarowania komuś ciuchy, ani świadomość, iż trafią w potrzebujące ręce. Nasze śmietniki bywają przecież często zamykane. W efekcie całe hałdy starych ubrań lądują na wysypisku, gdzie rozkładając się, wydzielają groźne dla gleby, wód gruntowych i ekosystemu substancje. Toteż usilnie namawiam, by dawać swoim ubraniom drugie funkcjonowanie, przerabiając na jakieś kolejne przedmioty. A jak nie ma alternatywy – wrzucajmy je do kontenerów na tekstylia, pozostaje z tego bardziej pożytku.
Czy bywają uszkodzenia, które dyskwalifikują ubrania zarówno, iż nie nadają się do pojemnika?
Oczywiście podarty sweter czy wyplamiona używana odzież (kontynuuj) nie trafią do sprzedaży. Znakomicie ale nadadzą się do recyklingu. Prócz ubrań do pojemników powinniśmy też wrzucić niepotrzebną pościel, zasłony, pluszowe zabawki, czy niepotrzebne buty.

To jest jeden ze sposobów na pozbycie się starych oraz nieużywanych tekstyliów. Zdecydowanie lepszy niż podpalenie ich za domem! Tak więc jest czasami sprawdzić. czy w naszej szafie nie leżą jakieś niepotrzebne ubrania, które moglibyśmy wrzucić do kontenera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*