W jaki sposób dopasować odpowiednią koszule? Jakie reguły powinniśmy poznać, aby kupowanie koszuli było znacznie prostsze?

Wydawałoby się, że moda jest zarezerwowana dla pań i rzeczywiście często jest tak, iż to żony dopasowują oraz kupują mężom ubrania. Natomiast jest wielu panów, jacy sami muszą lub też po prostu chcą zadbać o własny nienaganny wygląd. Często panowie sami tak naprawdę zdają sobie sprawę z tego co im się podoba oraz w czym czują się dobrze jak i wygodnie. Oczywiście dobranie sobie ubrania bardzo eleganckiego to zdecydowanie trudniejsza sztuka niż stroje na co dzień. Warto w związku z tym poznać parę reguł odnośnie wybierania na przykład idealnej koszuli.

koszula

Autor: heimdall
Źródło: http://www.sxc.hu
Podstawową rzeczą jest rozmiar, jaki można podzielić na dwa jego rodzaje, a mianowicie rozmiar kołnierzyka jak i rozmiar samej koszuli. Ważne jest by kołnierzyk przylegał do szyi. Jednak zadbajmy o to żebyśmy mieli trochę luzu, aby było możliwe włożenie palca między kołnierzyk a szyję. W jaki sposób poznać rozmiar kołnierzyka? Należy zmierzyć obwód szyi i zwiększyć nasz wynik o około 1-2 centymetry. Drugi pomiar, czyli rozmiar samej koszuli można poznać patrząc na wzrost.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odnośnik do www (http://wonia.pl/zimowe-dekoracje-slubne/), a przeczytasz dane na opisywany wątek, który z pewnością Cię zafascynują.

W sklepach dostępna jest tabela z rozmiarami, na której podstawie mając oba wymiary, będziemy mogli wybrać właściwą koszulę. Należy również pamiętać, że dobra koszula osiąga swój ostateczny rozmiar po trzecim praniu. Z tego też powodu drogie koszule mają lekko zaniżoną numerację. Znacznie więcej zobaczysz na tej stronie koszule męskie modelowane slim.

Gdy chodzi o krój, to trzeba dopilnować, by przylegała ona dość blisko ciała, lecz

koszula

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

powinno się czuć swobodnie. Wyróżniamy trzy główne typu krojów. To jak się one nazywają może oczywiście zmieniać się, zależnie od danej marki. Pierwszy rodzaj – custom fit, jest bardzo standardowy. Powinien zgodnie z teorią pasować na wszystkie typu męskich sylwetek. Jednak w praktyce różnie się zdarza i dobrze jest taką koszulę sprawdzić żeby samemu się przekonać. Typ regular fit, jest to klasyczny krój nieposiadający wcięcia na wysokości talii. Dla panów o normalnej budowie ciała, jak również dla panów z większym brzuchem. Natomiast koszule męskie slim fit, to wąski krój, dobry dla osób o szczupłej sylwetce.

Duże znaczenie posiada to jak długie są rękawy oraz również długość mankietów. Rękaw powinien zachodzić za nadgarstek oraz wystawać mniej więcej 1 centymetr z rękawa od marynarki. Istnieją dwa rodzaje mankietów. Pierwszy jest z zapięciem na guziki, to wersja zdecydowanie mniej formalna. Kolejny typ to wersja zapinana na spinki do koszuli (zobacz tutaj ). Są one bardziej formalne i o wiele bardziej eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*