Moda na barwne skarpetki – wyłącznie dla kobiet i dzieci?

Globalny boom wielokolorowych skarpet trwa już kilka lat – głównie za sprawą tego, że jest to następna z ścieżek na zaakcentowanie swojej charakterystyczności. Brzmi absurdalnie?

kolorowe skarpetki garniturowe socktok

Autor: http://socktok.pl/
Źródło: http://socktok.pl/

Niezupełnie. Kolorowe skarpetki wybierane pod samopoczucie noszącego je albo mające zamierzenie wywoływać pewnego typu kontrowersje z pewnością wyróżnią z grupy szarych osób.

Paski, romby, kratka, kropki, flagi narodowe, panterka, motywy kwiatowe, motywy faunistyczne, a nawet motywy z żywnością to stanowczo hit paru poprzednich sezonów.

Czy znasz już taki świeży wpis (https://www.maleckamakeup.pl/)? Znajdziesz w tamtym miejscu naprawdę dużą ilość użytecznych informacji na podobny temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

Sporo znanych sieciówek wepchnęło do swojej oferty tego rodzaju skarpety. W ostatnim czasie również widzi się w domach handlowych coraz częściej tak zwane skarpetki designerskie, mające nadrukowane albo naszyte mini-reprodukcje malowideł czy rzeźb rozpoznawalnych malarzy – ubieranie skarpetek z zegarami Dalego lub też z wizerunkiem Mona Lisy da Vinciego nie jest niczym nadzwyczajnym.
Dla nieco mniej odważnych ludzi styliści polecają, aby najpierw zacząć z monochromatycznymi, dłuższymi skarpetkami – jaskrawymi lub pastelowymi. Te drugie jedynie pod koniecznością trzymania się z daleka od tradycyjnej palety – pastelowa zieleń, błękit albo różowy są w porządku, wszelakie barwy beżowego i szarego – już nie.
Wydawać by się mogło, że nietypowe kolorowe skarpetki (strona www) to trend przeznaczony jedynie do dziewczyn – do tego znajdującym się raczej w wieku nastoletnim – i dzieci – nic bardziej mylnego! Także mężczyźni poddali się temu nurtowi – ubierają kolorowe skarpetki zarówno do ubrań na co dzień, jak i do wizytowych! Jeśli

kolorowe skarpetki

Źródło: http://socktok.pl/

chce się uchodzić za modnego, kolorowe skarpetki męskie (socktok.plpowinno się dobierać w głównej mierze w jak najsilniejeszej opozycji kolorystycznej oraz/lub wzorzystej do garnituru bądź innego typu wyjściowego stroju, a do ciucha casualowego – przeważnie pod kolor reszty akcesoriów, takich jak czapka albo szalik zimą, czy kapelusz w inne pory roku.

Odważniejsi mogą próbować całkowicie wyłamać się z tego schematu i założyć kolorowe skarpetki męskie nie pasujące nijak do niczego – na to moda i styliści również zapalili zielone światło.

Nie zapominaj jednakże, aby nie zapomnieć o tym, że moda na wzorzyste i kolorowe skarpetki nie idzie w parze z resztą wzorzystych stylizacji. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli zdecydujesz się na ubranie kolorowych skarpet albo skarpet w nadzwyczajne wzory, reszta stroju powinna być dość stonowana – rzecz jasna, poza dodatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*