Która gramatura materiałów rekomendowana jest w wypadku formalnych koszul?

Przy kupnie koszuli trzeba pamiętać, że posiada ona dwa rozmiary: kołnierzyka i jej samej. To istotne, ponieważ w tym przedmiocie obowiązuje pewny dress code, zatem sposób dobierania ubrania.

Należy zwracać uwagę na surowiec, krój, kolor czy też rodzaj przeznaczenia.
Bielizna korygująca

Autor: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl
Aby dobrze dopasować rozmiar kołnierza, należy mieć pewność, że przywiera on do szyi w tego typu sposób, że można swobodnie włożyć palec pomiędzy koszulę a szyję. Inaczej mówiąc, rozmiar kołnierza to mierzony w centymetrach obwód szyi, jednak powinien być on powiększony o szerokość ok. jednego palca. Poza tym kształt samego kołnierza musi być dopasowany do rozmiaru szyi, kształtu twarzy, pozostałego ubrania t shirty z nadrukiem i poziomu formalności. Najlepszej jakości koszule posiadają doszyte od wewnątrz specjalne fiszbiny, czyli usztywniacze, które gwarantują zachowywanie perfekcyjnego kształtu. Wkładki te są zazwyczaj wyprodukowane z twardego plastiku. Trzeba je więc wyjmować przed każdym upraniem.
koszula na spinki
Do tych w większym stopniu stylowych koszul zalicza się koszula na spinki. Jest ona niezwykle elegancka, a nieodzownym dodatkiem do tych z mankietami na guziki jest mucha lub krawat. Zazwyczaj taka koszula jest oferowana w opcji podwójnej, tzn. z wywijaną na stronę zewnętrzną dodatkową warstwa materiału. Jeśli chodziłoby o materiał, z jakiego wykonuje się koszule, to polecana jest bawełna egipska, pinpoint lub sea island, lecz na lato wskazuje się także len. Przy wyborze należy też brać pod uwagę gramaturę.

W wypadku formalnych koszul na spinki, gramatura powinna wynosić od ok. 200 do 270 g/m2. Poza tym bawełna powinna być podwójnie tkana, zatem typu two ply. Najlepsze koszule wykonywane są także z delikatnego, ale niezwykle wytrzymałego jedwabiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*