W jaki sposób nasi projektanci mogą uratować prezencję kobiet o mniej idealnych kształtach

Rodzinne imprezy to okres, gdy dawno nie widziani krewni będą się spotykać po to, by wspólnie przeżywać rodzinne wydarzenia. Spotykają się więc na weselach, chrztach oraz stypach.

gorset

Autor: Jae Storer
Źródło: http://www.flickr.com
I oczywiście będzie to świetna okazja na to, by ocenić i omówić wygląd każdej obecnej kuzynki i ciotki, bo w końcu przez długie miesiące zmieniły się znacznie. Nie dziwi więc, że ubiory na te ważne uroczystości dobierane są wyjątkowo starannie. I nie będzie to chodzić jedynie o uszanowanie znaczenia wydarzenia i zaakcentowanie swojego nastroju z tym związanego. Ważniejsza będzie nadrzędna zasada, żeby nie dostarczyć innym żadnego powodu do plotek. Kobiety majętne zakładają nową suknię, najlepiej z jakiejś znanej pracowni.

Jedyną zasadą będzie ewentualnie wybranie koloru w zgodzie z tradycyjnymi zasadami, to znaczy na ślub (salon slubny warszawa) nie ubiera się białej sukienki, zaś na pogrzeb najlepiej się ubrać w czerni. Poza tym pełna dowolność fasonów i stylów. Kobiety o nieskazitelnej figurze także nie muszą przejmować się żadnymi komentarzami. Jeżeli nawet ich ubiór nie będzie miał metki znanego projektanta to negatywne opinie mogą być co najwyżej podyktowane zazdrością o figurę. Znacznie gorszą sytuację mają kobiety puszyste. W sklepach oferujących tradycyjne sukienki na wesele duże rozmiary nie będą raczej możliwe do zakupu. Z jakiegoś powodu ktoś założył, że weselnicy są piękni, młodzi i mają nienaganne figury.

Kobieta z różową torebką

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście ze wsparciem nadchodzi całkiem sporo butików rodzimych projektantów mniejszego kalibru, którzy dostrzegają potrzebę ubrania osób o nieco innej figurze. Tu znaleźć można stylowe i nietuzinkowe wzory sukienek szytych w małej ilości egzemplarzy i równocześnie w pełnym zestawieniu rozmiarów. Na miejscu istnieje również możliwość indywidualnego dopasowania sukienki tak, aby prezentowała się jeszcze lepiej. Modele są tak projektowane, że z powodzeniem ukryją niedoskonałości figury, eksponując w zamian wszystkie walory. Do kupienia więc będą piękne sukienki wyszczuplające brzuch, albo kombinezony które będą okrywać nadmiarowe fałdki w luźnych fragmentach tkaniny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*