Komunia Święta jest dniem, który dziecko będzie pamiętać przez całe życie — należy zatem podarować mu odpowiednią pamiątkę

Religijne przygotowania do Pierwszej Komunii są bardzo istotne. Świeży członek Wspólnoty podchodzi do tego bardzo poważnie. Powinien mieć także pamiątkę z tej uroczystości.
Kiedy nadchodzi czas Pierwszej Komunii, to rodzice zwykle myślą o organizacji przyjęcia, a dzieci niestety o prezentach.

konkurs

Autor: danielboard
Źródło: http://www.flickr.com
medalik cudowny

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
cera
Na nasze nieszczęście w ostatnich latach nastąpiła komercjalizacja tego istotnego momentu, który powinien mieć sens duchowy. Niestety daliśmy się ponieść szalonej modzie na kłady oraz inne drogie prezenty. Pierwszeństwo w tej kwestii zazwyczaj wiodą chrzestni oraz babcie z dziadkami. Przyszedł jednakże w końcu czas, gdy należy dojrzeć do tego, że nie tędy droga.

Potrzebny będzie Ci link do źródła (http://e-militaria.pl/)? Nie obawiaj się. W naszym nowym artykule znajdziesz to, czego szukasz. Namawiamy!

Dobrze byłoby powrócić do dawnych tradycji i tłumaczyć szkrabowi, że Komunia, to nie moment na otrzymanie kosztownych podarków, a przeżycie duchowe. Młody członek Wspólnoty może otrzymać przykładowo medalik cudowny. Pozłacany łańcuszek oraz medalik musi być wysokiej jakości, aby mógł towarzyszyć dziecku przez całe życie. Masa osób nawet w dorosłym życiu posiada medalik, który dostali podczas Komunii od bliskich. Zwykle są one dla nich istotne ze względów duchowych, ale również ze względów osobistych. To czy łańcuszek z medalikiem musi być srebrny czy złoty, to już inna kwestia.

Są zwolennicy jednej, jak i drugiej strony. Medalik powinien być również dosyć niewielki, by bez kłopotu można było schować go pod elegancką koszulę albo koszulką na lekcjach W-F.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*